Pošaljite upit

    Oglas za posao: IKT admistrator (1 izvršilac)

    Procom d.o.o Tuzla / Novosti  / Oglas za posao: IKT admistrator (1 izvršilac)

    Oglas za posao sa zasnivanjem radnog odnosa

    Pozicija:  IKT administrator

    Lokacija: Tuzla

    Broj izvršilaca: 1

    Datum objave: 11.01.2023.

    Trajanje oglasa: 30 dana, odnosno do popune radnog mjesta.

    Kvalifikacije:

    • Minimalno SSS
    • Najmanje 4 (četiri) godine radnog iskustva
    • Odlično poznavanje računarskih mreža
    • Odlično poznavanje Cisco i Fortinet mrežne opreme kao i proizvoda CISCO Call Manager, Cisco ISE, Cisco ASA, Fortinet WAF, FortiGate i drugi)
    • Poznavanje Vmware
    • Osnovno poznavanje Active Directory
    • Poželjno posjedovanje stručnih tehničkih certifikata (Cisco, Fortinet, CompTIA)
    • Poznavanje engleskog jezika, mogućnost čitanja i razumijevanja pisane dokumentacije i komunikacija  sa dobavljačima
    • Sistematičnost, tačnost i odgovornost
    • Analitičnost i posvećenost detaljima
    • Razvijene komunikacijske vještine (komunikacija sa kolegama i vanjskim saradnicima)
    • Spremnost na cjeloživotno učenje
    • Vozačka dozvola B kategorije.

    Opis poslova:

    • Obezbjeđuje ispravan rad i vrši nadzor i administraciju mreže (LAN, WAN, VPN, IP telefonija);
    • Osnovno održavanje i nadzor serverske IT infrastrukture;
    • Obezbjeđuje ispravan rad i vrši administraciju sistema Firewall/Waf uređeja;
    • Obezbjeđuje sigurnosne kopije konfiguracija mrežnih i drugih uređajima te vođenje dokumentacije prema procedurama;
    • Planira konfiguraciju mreže za prijenos podataka, vrši njenu optimizaciju i implementira konfiguracione izmjene na mreži za prijenos podataka u smislu performansi i sigurnosti;
    • Predlaže nabavku mrežne opreme i IP komunikacijske opreme te pripadajućeg softvera i vodi brigu o odgovarajućim licencama i podršci;
    • Vodi brigu o verzijama Firmware i IOS, testira i implementira nove verzije;
    • Učestvuje u otvaranju novih poslovnica klijenata te obezbjeđuje mrežnu infrastrukturu;
    • Nadzire mrežu generalno, vodi dokumentaciju, prati kvalitet usluga koje pružaju telekom operateri u smislu linkova, reaguje na ispade u mreži 24/7;
    • Vodi brigu o sigurnosti informacijskog sistema;
    • Vodi ažurnu dokumentaciju o mrežnoj topologiji, ISP providerima, VPN vezama;
    • Komunicira sa eksternim firmama u smislu konsultacija, nabavki, kvaliteta usluga, planiranja i slično.

    Ako smatrate da ispunjavate potrebne uslove, imate adekvatna stručna znanja, spremni ste za dinamičan i odgovoran posao i dodatna stručna usavršavanja, očekujemo Vašu prijavu uz visoku stopu motivacije i CV sa slikom na e-mail info@procom.ba

    No Comments
    Post a Comment

    Developed by AAnicic